Nuogąstauji, kad ryžęsis ateiti pas koučerį, nesugebėsi suformuluoti savosios problemos, kurią nori spręsti? O gal žinai, kurioje srityje norėtum kažką spręsti, bet neišsirenki vieno dalyko, kuris tau šiuo metu svarbiausias?

Tokiu atveju galiu tave padrąsinti – gali visiškai pasikliauti koučeriu, nes jis tikrai, vien jau dėl turimų ribotų laiko resursų, padės tau apsibrėžti, ką konkrečiai spręsite pirmojoje sesijoje, padės susigaudyti, kas būtent dabar yra svarbiausia, o kas – mažiau svarbu ir gali palaukti antrosios, o gal dar paskesnės sesijos.

Mano pozicija dėl pasiruošimo prieš einant pas koučerį būtų tokia – jei žinai, ką nori spręsti, esi nemažai galvojęs ta tema, o galbūt net mėginęs ką nors daryti – puiku. Tuomet sesija pakankamai greitai įgaus konkrečią kryptį, su koučerio pagalba greičiau priartėsi prie norimo rezultato.

Jei visgi klausimas nekonkretus, o ir klausimų – ne vienas, šiek tiek laiko užgaišite išsigryninimui, ties kuriuo klausimu pradėsite dirbti pirmiausia.

Paprastai vienos koučingo sesijos nepakanka net ir vienam klausimui išspręsti, nebent klausimas pakankamai siauras arba jau daug nuveikta jį sprendžiant. Gali būti, kad klausimas bus sprendžiamas keliose sesijose, o tada natūraliai į paviršių iškils kitas, kuris anuomet neatrodė toks svarbus kaip pirmasis.

Pasitaiko, kad ėmus dirbti ties vienu klausimu, paaiškėja, kad šaknys glūdi visai kitur. Tarkime, klientas skundžiasi nesėkmėmis darbe, o paaiškėja, kad visi rūpesčiai šioje srityje kyla dėl nesutarimų asmeniniuose santykiuose. Tuomet paprastai kalbamasi dėl rekontrakto – kliento ir koučerio tarpusavio susitarimu fokusas nukreipiamas į naująją sritį, sprendžiamas kitas klausimas, nei iš pradžių buvote susitarę.

Tarp koučingo sesijų koučeris gali užduoti namų darbų. Visa tai tam, kad judviejų darbas siekiant užsibrėžtų tikslų būtų efektyvesnis. Žinoma, bet kokie namų darbai ir jų atlikimas – tavo atsakomybė. Geriausia, jei idėjos, ką galėtumei padaryti iki kito judviejų susitikimo, kyla tau pačiam. Bet dosnus koučeris netruks ką nors sugalvoti ir pats.

Keliose sesijose norėsis apsilankyti, galėsi nuspręsti atėjęs į pirmąją sesiją, taip pat atsižvelgdamas į savo laiko bei finansinius resursus – koučingas nėra pigi, bet verta dėmesio, visapusiškai atsiperkanti investicija.

Išdrįsk ateiti į pirmąją sesiją ir pasikliauk koučeriu – jo darbas tau padėti!

 

 

 

 

 

Apie naujus straipsnius sužinok pirmas!

Užsisakyk adamonyte.lt naujienlaiškį ir gauk mano knygą „5 būdai koučinti save“! Taip pat – naujienas apie mano parengtus straipsnius bei specialius pasiūlymus.

* Užsisakydamas(-a) sutinki gauti informaciją

Jūs sėkmingai užsisakėte naujienlaiškį!